آخرین خبرها
خانه / مقالات / لاستیک مناسب خودرو

لاستیک مناسب خودرو

لاستیک مناسب خودرو

در این نوشتار به شرح پارامتر های Traction grade ، Treadwear grade و Temperature grade که روی تایر ها درج شده، پرداخته می شود.امید است این مطلب در انتخاب لاستیک مناسب خودرو برایتان مفید واقع گردد.

رتبه دوام اج لاستیک (Treadwear grade) بر اساس استفاده از لاستیک در جاده واقعی است. یک تایر با عدد Treadwear grade 100 نشان می دهد که اج تایر حداقل امتیاز را به دست اورده است. عدد 200 نشان دهنده این است که اج تایر 2 برابر اج تایر رتبه 100 عمر می کند.این مقوله نیازمند اطلاعات اج اولیه هستند و این رتبه می تواند بسته به میزان محافظه کاری و خوش بینانه بودن قسمت بازاریابی انها متفاوت باشد.

رتبه کشش بر پایه ضریب کشش تایر در یک مسیر مستقیم و مرطوب هنگامیکه تایر سطح مخصوص ترمز می کند تعیین می شود. ازمایش Traction grade امتیازی برای ترمز روی سطوح خشک، کشیدن روی سطوح خشک و مرطوب یا مقاومت در برابر شناور شدن روی اب در سرعت های بالا ندارد. برای تعیین Traction grade تایر مورد ازمایش به میزان مناسب باد شده و روی یک اکسل به نام Skid trailer نصب می شود.

Skid trailer توسط یک کشنده با سرعت 40 مایل بر ساعت روی اسفالت مرطوب و سطح سفت و مرطوب کشیده شده و ترمز های ان ناگهان قفل می شوند و سنسور های اکسل ضریب اصطکاک تایر (نیروی g ترمز) راحین سر خوردن اندازه می گیرند. در زیر رتبه بندی موسسه UTQG برای Traction grade اورده شده است.
مقاومت گرمایی (Temperature grade) نشان دهنده میزان دمایی است که توسط تایر تولید و تحمل می شود. اگر تایر قادر به تحمل گرمای تولید شده نباشد، توانایی ان برای مقاومت در سرعت های بالا کاهش می یابد. این رتبه براساس عملکرد بدون مشکل تایر در سرعت بالا هنگام حرکت تایر باد شده مورد ازمایش، روی یک چرخ ازمایش با قطر بزرگ و سرعت بالا انجام می شود.

 

فلش لاستیک خودرو را بشناسید لاستیک رانفلت پیرلی

<کیفیت اصلی و قیمت مناسب را تنها از این فروشگاه بخواهید>
ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور
تلفن تماس فروشگاه : ۰۲۱۶۶۶۰۳۸۲۴ –۰۹۱۲۶۱۷۴۳۲۵
پیج اینستاگرام فروشگاه
تهیه و تنظیم از فروشگاه رینگ و لاستیک محمد
استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آن ؛ بلامانع می باشد .

همچنین ببینید

رینگ و لاستیک پهن

رینگ و لاستیک نامناسب

رینگ و لاستیک نامناسب : انتخاب یک رینگ و لاستیک نامناسب می تواند آسیبهای بسیاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

odio amet, vel, nunc libero sem, Aliquam adipiscing sit felis libero. eleifend