آخرین خبرها
خانه / مقالات / طول عمر لاستیک
لاستیک چی بخریم؟ تایر لاستیک خودرو

طول عمر لاستیک

طول عمر لاستیک :

برای افزایش طول عمر لاستیک ماشین باید نکاتی را رعایت کنیم که در اینجا بطور خلاصه به برخی از این نکات اشاره می شود. سرعت زیاد عامل کاهش طول عمر لاستیک است. حرکت باعث گرم شدن تایر می‌شود و هرقدر سرعت خودرو بیشتر شود، دمای تایر نیز به همان نسبت افزایش می‌یابد. هر اندازه نیز که تایر گرم ‌تر شود، از عمر مفید آن کاسته می‌شود. بطور مثال اگر دمای تایر در سرعت 65 کیلومتر در ساعت برابر 65 درجه سانتی‌گراد باشد، در سرعت 160 کیلومتر در ساعت، این دما به 127 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و این دمائی است که به راحتی می‌تواند تایر اتومبیل را بترکاند.
تنظیم باد به موقع تایرها :

توجه کنید که تایرها معمولا در هر ماه باد کم می کنند، بنابراین باید هر ماه باد آنها را چک کنید . توجه داشته باشید که اگر فقط یک تایر خودرو به اندازه 6 درجه کم باد بوده و فشار باد بقیه چرخ‌های آن تنظیم شده باشد، در این‌صورت بازهم مصرف سوخت آن خودرو به اندازه 3% افزایش یافته و عمر مفید و کارکرد تایر کم‌ باد کاهش خواهد یافت.

فشار باد مناسب، همیشه توسط کارخانه سازنده اتومبیل برای مدل‌های مختلف تعیین می‌شود و این مقدار نیز با توجه به وزن، سیستم فنربندی و سایر خصوصیات دینامیک خودرو تعیین می‌شود.سومین عامل استفاده درست از آنهاست. به این معنی که باید مراقب باشید در جاده ها و مسیرهایی که سنگلاخ یا اجسام تیز دارند در صورت امکان تردد نکنید. زیرا امکان ورود این اجسام تیز به تایر بیشتر شده و به آن آسیب می زند.

فلش لاستیک خودرو را بشناسید لاستیک رانفلت پیرلی

<کیفیت اصلی و قیمت مناسب را تنها از این فروشگاه بخواهید>
ارسال سفارشات به تمام نقاط کشور
تلفن تماس فروشگاه : ۰۲۱۶۶۶۰۳۸۲۴ –۰۹۱۲۶۱۷۴۳۲۵
پیج اینستاگرام فروشگاه
تهیه و تنظیم از فروشگاه رینگ و لاستیک محمد
استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آن ؛ بلامانع می باشد .

 

خلاصه
طول عمر لاستیک
عنوان مطلب
طول عمر لاستیک
توضیح
برای افزایش طول عمر لاستیک ماشین باید نکاتی را رعایت کنیم که در اینجا بطور خلاصه به برخی از این نکات اشاره می شود. سرعت زیاد عامل کاهش طول عمر لاستیک است.
نویسنده
نام ناشر
فروشگاه اسپرت تایر محمد
لوگوی ناشر

همچنین ببینید

رینگ و لاستیک پهن

رینگ و لاستیک نامناسب

رینگ و لاستیک نامناسب : انتخاب یک رینگ و لاستیک نامناسب می تواند آسیبهای بسیاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

odio non sed vel, elit. Nullam porta. leo eget