خانه / اخبار سایت / قوانین جدید تعرفه ای تایر خودرو

قوانین جدید تعرفه ای تایر خودرو

قوانین جدید تعرفه ای تایر خودرو

 

دولت در نظر دارد با هدف حمایت از تولید داخل مجموع حقوق گمرکی و سود بازرگانی برخی انواع تایر خودرو را از 32 درصد به 40 درصد افزایش دهد. براساس فهرست منتشر شده حقوق ورودی «تایر سواری با سایز 185/65/14 و سایز185/65/15 » در صورت تایید هیات وزیران از 32 درصد به 40 درصد افزایش خواهد یافت.

ایجاد ردیف تعرفه ای جدید و حمایت از تولید داخل دو عاملی است که این افزایش تعرفه به آن نسبت داده شده است. برای «سایر تایرهای سواری» نیز براساس قوانین جدید تعرفه ای تایر خودرو ، افزایش 8 درصدی حقوق ورددی در نظر گرفته شده است؛ بطوریکه براساس فهرست جدید، تعرفه این گروه نیز از 32 درصد به 40 درصد افزایش خواهد یافت.

اما براساس حقوق ورودی جدید پیشنهادی تعرفه «تایر باری/ اتوبوس سایز 22/5 -315/80» نیز از 20 درصد به 32 درصد خواهد رسید، حمایت از تولید داخل تنها دلیل مطرح شده برای این افزایش اعلام شده است؛ تغییری که مشمول سایزهای «385/65/22R5» و «تایر باری با سایز  24R13» نیز شده است.

اما در خصوص سایر تایر باری نیز اصلاح شرح تعرفه در دستور کار قرار گرفته و حقوق ورودی همان 20 درصد لحاظ شده است. در خصوص تایر موتورسیکلت نیز حقوق ورودی از 32 درصد به 40 درصد افزایش خواهد یافت که ایجاد ردیف تعرفه جدید و حمایت از تولید داخل عمده دلیل این افزایش قید شده است.

تهیه و تنظیم از فروشگاه رینگ و لاستیک محمد

از کانال تلگرام فروشگاه دیدن فرمایید


هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع آن ؛ بلامانع می باشد.

درباره‌ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.